Rozmowy o Bogu

Rozmowy o Bogu

Bóg jest wśród nas – to nie tylko czysto hipotetyczna teoria. To wiara, która ma w dzisiejszych czasach wielu zwolenników. Dowodem na taki tok rozumowania są zawsze wypełnione kościoły. Nie można mówić, że mamy w tym wypadku do czynienia tylko i wyłącznie z ludźmi na emeryturze. Oprócz seniorów do kościołów uczęszcza również wiele młodych osób. Kolejnym dowodem na to, że liczba osób wierzących w Boga i wszystko co jest z nim związane, jest bardzo duża, to lekcje religii. Nadal praktyczne we wszystkich szkołach są to lekcje, które gromadzą duża ilość dzieci w różnym wieku. Te lekcje odbywają się w szkołach, a nie tak jak w dawnych czasach – w specjalnych salkach. Wiele osób, które już faktycznie mają wiek senioralny może opowiedzieć, jak to w dawnych czasach bywało. Jeżeli dziecko miało uczęszczać na religię, to musiało udawać się do kościoła, gdzie organizowane były specjalne spotkania. Dzisiaj na szczęście tak nie ma. Dzieci mają lekcje religii normalnie w szkole i nie muszą nigdzie dodatkowo chodzić. Nauczyciel wybiera poszczególne książki do nauki, dzięki czemu można lepiej zapoznać się z poszczególnymi tematami. Wydawnictwo Jedność podręczniki do religii w swojej ofercie ma bardzo dobre książki dla uczniów w różnym wieku.

“Spotkania uBOGAcające – Podręcznik do religii”

Książka dedykowana dla klasy 5 szkoły podstawowej, to już coraz poważniejsze tematy, którymi na pewno zainteresują się młodzi ludzie. Czas na to, aby poznać najważniejsze postacie biblijne oraz ich dokonania na przestrzeni dziejów i znaczenie dla wiary katolickiej. Całość została podzielona na 62 jednostki tematyczne. Wydaje się dużo. Jeżeli jednak nauczyciel będzie sprawnie omawiał wszystkie rozdziały, to ze wszystkimi tematami zdąży dojechać do końca. “Noe – jak ocalić najbliższych”, “Eksperci od życia – babcia i dziadek”, “Jan Chrzciciel – dla Królestwa Niebieskiego “, “Nikodem – nocne rozmowy”, “Troskliwa królowa – Święta Jadwiga ” i wiele innych – na kartach tej książki można spotkać różnorodne osoby.

“SP Błogosławieni, którzy szukają Jezusa – podręcznik do religii”

Klasa 7 to już naprawdę młodzi ludzie, którzy już po części myślą o swojej przyszłości. Tym razem podręcznik pomaga uświadomić młodym czytelnikom pewne wartości, związane z kościołem i nie tylko, które będą miały dla nich ważne znaczenie w przyszłości. W środku znaleźć można wiele tekstów, dzięki którym nauka i poznawanie najważniejszych doktryn katolickich staje się dla młodego człowieka o wiele łatwiejsze.

Szkoła zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com